Prvý mesiac fungovania 3. oddelenia ŠKD

vložené 28. 10. 2021 o 19:35

Ani sme sa s deťmi nenazdali a máme za sebou prvý mesiac fungovania nášho 3. oddelenia ŠKD. Počas mesiaca október sme s deťmi veľa tvorili, zútulňovali náš klub a trávili posledné slnečné dni vonku v okolí školy. Okrem spomínaných aktivít sme sa rozprávali o zmenách v prírode, o tom, že prišla jeseň a priniesla nám so sebou jesenné plody, ktoré vieme využiť nielen na naplnenie bruška, ale aj tvorenie a zábavu.

A tak sme si spolu uvarili jablkový kompót a usušili šípky na čaj. Vyrobili sme si gaštanové kométy a na školskom ihrisku sme ich hneď aj prevetrali. Samozrejme, že sme nevynechali ani vyrezávanie svetlonosov a tvorili sme aj z opadaného jesenného lístia. Taktiež sme nezabudli ani na starých rodičov a pri príležitosti mesiaca október, ktorý patrí hlavne úcte k starším, sme im vyrobili malú pozornosť.  Všetky tieto naše aktivity sme zavŕšili jesennou párty, na ktorú sme pozvali aj pána riaditeľa. Pri šípkovom čaji a jablkovej štrúdli sme otestovali jeho chuťové zmysly v podobe poznávania jesenného ovocia a zeleniny. S deťmi sme sa zhodli, že pán riaditeľ obstál na 1*.

Toto všetko nám ponúkol mesiac október a spolu s deťmi sa tešíme, čo všetko nové nám prinesie mesiac november???

M. Habániková