„Vitamínové všeličo v ŠKD I“

vložené 04. 10. 2021 o 19:19

V triede nášho l. odd. školského klubu sa v jedno jesenné odpoludnie vznášala vôňa plodov tohto dlho očakávaného obdobia. Deti priniesli ovocie, ktoré nám záhrady ponúkajú.

Pripravené taniere s nakrájaným ovocím boli pre ne „vitamínovými bombami“ z jabĺk, hrušiek, sliviek, hrozna i orechov. Maliny od Emky Švajdovej mali pre deti v tomto období svoje osobité čaro.

Zaspievali sme si pesničku o jabĺčku, v tvorivej dielni sme vyrobili jablkovú dekoráciu do chodby našej školy, porozprávali sa o potrebe vitamínov pre naše zdravie a o tom, komu chutí aké jesenné ovocie.

Minianketa nám prezradila, že pre deti je najobľúbenejším ovocím jesene - jablko. V rebríčku Naj-ovocia nasledujú hrušky, orechy a hrozno.

Naši druháci si z nich pripravili ovocníčkové špajdle, navzájom sa ponúkali a takto príjemne, no zároveň voňavo a osviežujúco sme spoločne prežili ďalšie veselé, poučné, no predovšetkým zdravé odpoludnie v školskom klube.

Eva Veber
vychovávateľka v ŠKD I.