Naša I. Letná škola

vložené 20. 07. 2021 o 08:58

V dňoch 12. - 16. júla 2021 využilo 16 prváčikov našej školy možnosť zúčastniť sa Letnej školy, ktorá ponúkala priestor nielen na rôzne voľnočasové aktivity detí, ale predovšetkým na opakovanie, rozvíjanie a upevňovanie už získaných vedomostí žiakov l. ročníka v predmetoch slovenský jazyk (písanie, čítanie) a matematika.

Netradičné prázdninové učenie sa deťom páčilo. V rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti boli čítať z rôznych rozprávkových knižiek svojich kamarátov na lúke pod stromom, vypracovávali pracovné listy, doplňovačky, tajničky, hádali písmenká, tvorili slová, písali veselý prázdninový diktát. Súčasťou prázdninového učenia boli aj príklady z matematiky, matematické hádanky, ukazovačky, dopĺňanie a reťaz čísel...

K prázdninovej škole však patrilo aj premietanie rozprávok, diskotéka, nácvik piesní, hry, športové súťaže, vykrikovačky... Každý deň si deti zo školy domov niečo zaujímavé priniesli: papierové čelenky, farebné kamienky, kamene zdobené servítkovou technikou, ozdobené tričká. Deti vedia, že „fantázii a tvorivosti u nás v škole nikdy medze nekladieme!“

Naši prváci po ukončení Letnej školy s úsmevom vykročili v ústrety letným, prázdninovým dňom, novým zážitkom, kamarátskym stretnutiam, bezstarostnej veselosti a oddychu od školských povinností. Rozlúčili sa s pani asistentkami Slavkou Klimovou a Alexandrou Zemanovičovou. Spoločne sme si popriali, aby sme sa v septembri opäť stretli oddýchnutí a zdraví.

Eva Veber