Tablá deviatakov

vložené 13. 07. 2021 o 10:15

V závere školského roka sa vždy upriami pozornosť na našich najstarších žiakov – deviatakov. Okrem výberu ich pokračovania v štúdiu na stredných školách sa deviataci prezentujú aj v obci - vytvorením triedneho tabla.

Keďže Áčkari boli povestní množstvom zápisov v KZ, zvolili si za tému svojho tabla „odsúdených“ za svoje prečiny, ktorí si symbolicky „svoj trest odpykajú“ na nimi zvolených stredných školách. Tablo doplnili aj výberom najoriginálnejších zápisov, ktoré sa im podarilo dostať.

Béčkarské tablo tvorí umelecky spracované pozadie vesmíru, ktoré dopĺňa vhodné motto: „Zrodili sa hviezdy.“

Deviataci svoje tablá zaniesli do Tradičnej pekárne a na prízemie do Kaviarne u Kučerákov za spevu ľudoviek a sprievodu heligónky, na ktorej hral ich spolužiak Marek Gago.

Pozrieť si ich môžete aj cez letné prázdniny.