Letecký deň v školskom klube

vložené 13. 07. 2021 o 09:15

Stalo sa už tradíciou, že v našom školskom klube zažijeme v priebehu školského roka jeden výnimočný - Letecký deň.

Deti nášho l. oddelenia ŠKD si v jedno júnové odpoludnie zhotovili papierové lietadielka, označili ich logom, a keďže u nás fantázii nikdy medze nekladieme, vyfarbili ich a ozdobili.

Školská telocvičňa sa razom premenila na „pristávaciu dráhu lietadiel“. Videli sme na nej: „Oheň, Hviezdičku, Super lietadlo, Dúhu, Ohnivý šíp, Obláčik, Blesk, Tresk...“ Všetci naši „piloti“ prezradili, z akej krajiny prileteli. Privítali sme ich napríklad z Anglicka, Kanady, Turecka, Grécka, Nemecka, Česka, Ameriky, Afriky...

Medzi pilotov, ktorí so svojím lietadlom doleteli najďalej, patril Samko Faltin. Jeho lietadlo „Oheň“ preletelo takmer celú telocvičňu. Druhé miesto patrilo Karolínke Hulvákovej a jej „Hviezdičke“. Patrik Mikušinec, pilot z Turecka, obsadil so svojím „Super lietadlom“ tretie miesto.

Opäť nám bolo spolu súťaživo, netradične, no predovšetkým – veselo, a o to nám vždy pri našich spoločných programoch, podujatiach a akciách ide!

Eva Veber

o 70 dní 3 hodiny