Život na hrade v 4.B

vložené 14. 06. 2021 o 20:42

Vďaka zaujímavej téme na  vlastivede - ŽIVOT NA HRADE, sme sa s odhodlaním pustili do stavby hradu. Inšpiráciou nám bol Trenčiansky hrad, dominanta nášho krajského mesta. Hľadali sme informácie, veľa sme sa rozprávali. S pomocou pani učiteľky sme plánovali, stavali, prerábali, dohadovali sa a hlavne super spolupracovali.

Naším cieľom nebol len samotný hrad, ale i podhradie a rieka Váh s pltníkmi. Podarilo sa nám zachytiť všetko podstatné – hradby, obranu hradu, Matúšovu vežu,  stajne, napájadlo, delá, studňu lásky, domy mešťanov, obchodíky. Každý z nás si pripravil zaujímavé informácie, aby mohol sprevádzať návštevníkov hradu.

Sme pyšní a spokojní, že sa naše dielo vydarilo a zdobí nám triedu. Našu námahu, tvorivosť a šikovnosť ocenili aj mladší žiaci z 1. stupňa a dokonca škôlkari.