Deň Zeme a MDD - II. stupeň

vložené 09. 06. 2021 o 15:01

V utorok 1.6.2021 čakalo na triedy II. stupňa 12 stanovíšť s pripravenými pohybovými, kreatívnymi, kooperačnými, ale aj vedomostnými aktivitami, ktoré viedli učitelia a asistenti z II. stupňa.

Účastníci  prichádzali do školy oblečení vo farbách našej planéty – modrej, zelenej a hnedej.

Keďže Deň Zeme sa nám kvôli dištančnej výučbe nepodarilo osláviť v riadnom termíne (22.4.), počas tohto dňa niekoľkokrát tento dátum zaznel a aj aktivity boli spojené s ochranou našej planéty.

Jedným zo stanovíšť bolo aj obtláčanie korkových zátok, ktorými druhostupniari dotvorili obraz zemegule, ktorý deň pred tým začali tvoriť žiaci I. stupňa a spoločne tak vytvorili pekné umelecké dielo, ktoré skrášľuje našu spojovaciu chodbu.

Na záver sa všetky triedy popasovali aj s vytvorením správneho hesla a mohlo sa pristúpiť k sčítaniu bodov.

1. miesto                            8.B (170 bodov)

2. miesto                                            9.B (165 bodov)

3. miesto                                            8.A (162 bodov)

Už tradične vynikajúcu tortu pre triedu na 1. mieste upiekla hlavná koordinátorka týchto súťaží - p. uč. Balajová.

Víťazom blahoželáme a sme radi, že sme takto spoločne oslávili sviatok našej planéty aj všetkých detí.