Sme víťazi diecézneho kola Biblickej olympiády

vložené 23. 04. 2024 o 20:25

Dňa 16. apríla 2024 sa v Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre uskutočnilo diecézne /krajské/ kolo 22. ročníka Biblickej olympiády, kde súťažili  žiaci po víťazstve v dekanátnych kolách. V kategórii základných škôl súťažilo 15 družstiev. Spoločnou témou a mottom tohtoročnej súťaže bolo: „Vytrvať vo viere“.

Najprv sme sa všetci stretli pri slávení sv. omše, kde sa nám prihovoril otec biskup Peter Beňo. Neskrývajúc radosť nás privítal, potešil a hlavne súťažiacich „mladých biblistov“ povzbudil, lebo víťazom je každý, kto číta Božie slovo.

Nasledovala náročná súťaž v 6. kolách, ktorej súčasťou boli aj scénky, na ktoré sa všetci tešili. Porotcovia rozhodli a víťazstvo si v 1. kategórii vybojovali žiaci ZŠ s MŠ Michala Rešetku, Horná Súča – Ema Juricová (9.A), Katarína Lakatošová (9.A) a Matej Lakatoš (8.A).

Víťazné družstvo postupuje a bude nitriansku diecézu reprezentovať v celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 21. – 22. mája 2024.

Veľmi sa tešíme z výnimočného úspechu, víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov na celoslovenskom kole!